Trust4Values – Utbildningsserie i fyra delar

Cirkulär design

Vill du få bättre koll på vad som menas med spårbarhet, lära dig om digitala produktpass och få tips på hur din organisation kan förbereda för kommande lagkrav och förväntningar? Experter från projektet Trust4Value har satt ihop en utbildning där du på en dryg timme får en bra grund att stå på.

Läs mer och anmäl dig här.

Vill du veta mer?

Sophie Charpentier

Projektledare, PhD

Fler nyheter
Nyheter | 11 februari 2025
Fler kvinnor och flickor behövs inom vetenskapen
Nyheter | 07 februari 2025
Nytt projekt: Cirkularitet i Li-jon-produktion och återvinningsprocesser genom mikropartikelkontroll och resurseffektivitet. (CircLion)
Nyheter | 31 januari 2025
KELPTEX: Hållbara Textilfibrer från Alger – Energieffektiv och Cirkulär Innovation

Släck kunskapstörsten med spännande läsning

Var bland de första att få reda på ny forskning inom områdena Cirkulär ekonomi, Tillämpad AI, Innovationsledning, Energi och Material. I vårt nyhetsbrev delar vi med oss av innovativa tekniker och projekt som gör märkbar skillnad för samhället. Du får också tips och inbjudningar till intressanta seminarier och event inom vårt område.